Czy można uczyć bhp wieczorem? - o ppoż

szkolenia bhp w warszawie

Szkolenia bhp

Jeżeli prowadzisz własną działalność, to Twoi pracownicy powinni regularnie przechodzić szkolenia bhp. Z całą pewnością o tym wiesz, ponieważ bhp jest obowiązkowe od lat. W wielu firmach zostaje zatrudniona osoba, która regularnie przeprowadza

Dodane: 01-02-2021 05:49
Czy można uczyć bhp wieczorem? - o ppoż szkolenia bhp w warszawie
takie szkolenia w momencie gdy do pracy jest przyjmowany ktoś nowy. Jednak coraz częściej odchodzi się od takiego rozwiązania, ponieważ jest on po prostu niekorzystny finansowo. Jeżeli firma rzadko zatrudnia nowych pracowników, to taka osoba nie ma przecież za wiele do pracy, a wynagrodzenie miesięczne trzeba jej wypłacić.

Od pewnego czasu dużym zainteresowaniem cieszy się outsourcing bhp, który po prostu polega na tym, że przeszkolenie pracowników zlecamy zewnętrznej firmie. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie i jednocześnie mamy pewność, iż szkolenie zostanie przeprowadzone profesjonalnie. Oczywiście z usług tej samej firmy możemy korzystać przez wiele lat i będziemy płacić tylko wtedy, gdy ich usługa będzie nam potrzebna. Warto się nad tym zastanowić.

Szkolenia, szkolenia

Szkolenia bhp czy też outsourcing bhp to tylko niewielki fragment oferty niejednej firmy zajmującej się organizowaniem szkoleń. Okazuje się bowiem, że takich podmiotów na naszym rynku jest stosunkowo dużo i mają one wzięcie. Szkolenia bhp to ten rodzaj szkoleń, które są najpopularniejsze. Nie trzeba przecież nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że co jakiś czas pracodawca musi zorganizować tego rodzaju szkolenie dla swoich pracowników. Taki obowiązek nakładają na niego przepisy, a z tym, jak powszechnie wiadomo, nie dyskutuje się. Oczywiście inne szkolenie bhp musi być przeprowadzone dla górników, inne dla lekarzy, a jeszcze inne dla nauczycieli. Każda profesja jest inna, a więc i zasady bhp muszą być inne.
Z reguły jest tak, że do danego zakładu pracy przychodzą od lat zaprzyjaźnieni instruktorzy bhp i szkolą pracowników. Ale dużą popularnością cieszy się też outsourcing bhp. Outsourcing w ogóle to dzisiaj rzecz coraz bardziej powszechna. Nic dziwnego, bo to rozwiązanie pozwala na osiąganie lepszych wyników.

Dopiero po takim szkoleniu mogą rozpocząć

Wszystkie osoby podejmujące zatrudnienie powinny być przeszkolone z zasad bhp. Dopiero po takim szkoleniu mogą rozpocząć pracę na swoim stanowisku. Szkolenia bhp są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim ludzie wiedzą jak mają zadbać o swoje bezpieczeństwo w miejscu pracy. Dowiadują się też na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę i jak zapewnić bezpieczeństwo również współpracownikom.

Jeżeli nie mamy zatrudnionej w firmie osoby, która zajmuje się takimi szkoleniami, to powinien nas zainteresować outsourcing bhp. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej firm. Ma ono bowiem bardzo wiele plusów i nie musimy specjalnie tworzyć nowego stanowiska pracy. W ten sposób firma może zaoszczędzić trochę czasu, ponieważ z takiej usługi nie korzysta się przecież często. Oczywiście wiele zależy od rotacji pracowników w naszej firmie. Jeżeli jest ona duża, to może jednak lepiej jest się zdecydować na zatrudnienie osoby, która regularnie będzie przeprowadzać tego typu szkolenia. Należy to sobie wszystko przeanalizować.

Czy warto zdecydować się na outsourcing bhp?

Kodeks pracy został tak skonstruowany, że od lat każdy pracownik musi przejść obowiązkowe szkolenie bhp. Dopiero po takim szkoleniu może zostać dopuszczony do pracy i wykonywać powierzone mu obowiązki. Od lat szkolenia bhp kojarzone są z nudnym obowiązkiem i tak naprawdę zazwyczaj nie słuchamy tego co mówi szkoleniowiec. Pracownicy podpisują, że wzięli udział w szkoleniu i tyle. Warto więc zdecydować się na jakieś inne rozwiązanie, które sprawi, że po takim szkoleniu nasi pracownicy będą naprawdę wiedzieć w jaki sposób mogą zapewnić sobie bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest outsourcing bhp. Wystarczy jedynie znaleźć taką firmę zewnętrzną, która potrafi przeprowadzić szkolenie w interesujący sposób. Jeśli szkolenie będzie ciekawe oraz nietypowe, to z całą pewnością zostanie ono zapamiętane. Takich firm jest na rynku coraz więcej, więc warto zorientować się kto świadczy potrzebne nam usługi w okolicy. Być może znajdziemy takiego szkoleniowca, który naprawdę zna się na swojej pracy.