Czy opłaca się przejść szkolenie z bhp?

Czy opłaca się przejść szkolenie z bhp? czyli bhp warszawa ików. Poza przeprowadzaniem szkolenia BHP i szkolenia PPOŻ, firma zajmująca się bezpieczeństwem i higieną pracy oferuje także kurs z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Samo ukończenie szkolen

Dodane: 12-08-2020 14:33
Czy opłaca się przejść szkolenie z bhp?

Kurs pierwszej pomocy dla firm

bhp warszawa

Firma działająca w branży BHP oferuje szeroki zakres usług, ponieważ na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy składa się wiele czynników. Poza przeprowadzaniem szkolenia BHP i szkolenia PPOŻ, firma zajmująca się bezpieczeństwem i higieną pracy oferuje także kurs z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Samo ukończenie szkolenia pierwszej pomocy nie jest obowiązkowe, jak ma to miejsce w przypadku szkolenia BHP, jednak warto zapoznać pracowników z panującymi zasadami udzielania pomocy poszkodowanemu. Za nieudzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej może grozić kara, dlatego dobrze jest wziąć udział w kursie przygotowawczym dotyczącym pierwszej pomocy. Odpowiednio przeprowadzone działania ratownicze mogą pomóc poszkodowanej osobie lub nawet uratować jej życie przed przybyciem na miejsce odpowiednich służb zdrowia. Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla firm obejmują praktyczną naukę i ćwiczenia na specjalnie do tego przeznaczonych manekinach, łącząc wiedzę teoretyczną z praktyką.

Jak przeprowadza się szkolenia BHP

Przeprowadzaniem szkoleń BHP zajmuje się specjalistyczna firma działająca w branży dotyczącej bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenia BHP mogą być przeprowadzone na dwa sposoby. Jedną z form prowadzenia kursów BHP są spotkania seminaryjne z prowadzącym połączone z samokształceniem uczestników szkolenia. Inną formą szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest tak zwany e-learning. Szkolenia BHP mogą więc być przeprowadzane internetowo za pośrednictwem specjalnej platformy, do której mają dostęp uczestnicy szkolenia. Kursy BHP prowadzone przez odpowiednią firmę w formie spotkań mogą się odbywać zarówno w siedzibie firmy, która prowadzi szkolenie, jak i w miejscu pracy uczestników szkolenia BHP. Istnieje kilka rodzajów kursów BHP, które są dobierane odpowiednio do rodzaju wykonywanej pracy. Każde szkolenie BHP, niezależnie od jego rodzaju oraz formy, kończy się specjalnym egzaminem. Zdanie egzaminu końcowego, który sprawdza przyswojoną wiedzę, zaświadcza o ukończeniu konkretnego szkolenia BHP przez uczestnika.

Szukanie firmy zajmującej się obsługą BHP

bhp warszawa

Stosowanie się do odpowiednich przepisów z zakresu BHP jest obowiązkowe w każdym przedsiębiorstwie i zakładzie pracy, warto więc skorzystać z usług oferowanych przez specjalną firmę. Firma działająca w branży bezpieczeństwa i higieny pracy zajmuje się prowadzeniem szkolenia BHP, szkolenia PPOŻ, a także obsługą BHP i przeprowadzaniem audytów bezpieczeństwa. Znalezienie firmy BHP, która oferuje swoje usługi w danym mieście nie powinno być trudne, zwłaszcza jeśli skorzystamy z przeglądarki internetowej. Poprzez wpisanie odpowiedniego hasła wyszukiwania, jak na przykład "bhp białystok", można z łatwością trafić na stronę internetową danej firmy BHP. Na stronie internetowej firmy działającej w branży BHP podany jest szereg informacji potrzebnych potencjalnym klientom. Na stronie można znaleźć takie informacje, jak zakres świadczonych usług wraz z ich opisem, dane kontaktowe oraz różnego rodzaju artykuły dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. W celu skorzystania z usług firmy BHP, należy się z nią skontaktować i ustalić szczegóły usługi.

Zwolnienie z obowiązkowego szkolenia BHP

Każdy pracodawca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że do jego obowiązków należy zapewnienie zatrudnionym pracownikom odpowiedniego szkolenia BHP. Przeprowadzaniem szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zajmuje się odpowiednia firma, która zatrudnia wykwalifikowanych pracowników znających bieżące przepisy BHP. Można wyróżnić dwie sytuacje, w których następuje zwolnienie z obowiązku ukończenia szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy. Z okresowego szkolenia BHP może być zwolniony pracownik w sytuacji, gdy podejmuje pracę na tym samym stanowisku bezpośrednio przez nawiązaniem umowy z obecnym pracodawcą. Inną sytuacją, w której pracownik nie musi uczestniczyć w kursie BHP, jest zatrudnienie na podstawie umowy o dzieło lub umowy o zlecenie. W takim przypadku to od pracodawcy zależy, czy uzna za konieczne przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Poza tymi dwoma przypadkami, okresowe szkolenia BHP obowiązują wszystkich pracowników oraz pracodawców, o czym warto pamiętać.