Jak można w 2020 przejść szkolenie z bhp?

Jak można w 2020 przejść szkolenie z bhp? czyli szkolenia okresowe bhp warszawa ejscu pracy składa się wiele czynników. Poza przeprowadzaniem szkolenia BHP i szkolenia PPOŻ, firma zajmująca się bezpieczeństwem i higieną pracy oferuje także kurs z udzielania pierwszej pomocy przed

Dodane: 23-07-2020 13:24
Jak można w 2020  przejść szkolenie z bhp?

Oferta przeprowadzania kursu pierwszej pomocy

szkolenia okresowe bhp warszawa

Firma działająca w branży BHP oferuje szeroki zakres usług, ponieważ na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy składa się wiele czynników. Poza przeprowadzaniem szkolenia BHP i szkolenia PPOŻ, firma zajmująca się bezpieczeństwem i higieną pracy oferuje także kurs z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Samo ukończenie szkolenia pierwszej pomocy nie jest obowiązkowe, jak ma to miejsce w przypadku szkolenia BHP, jednak warto zapoznać pracowników z panującymi zasadami udzielania pomocy poszkodowanemu. Za nieudzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej może grozić kara, dlatego dobrze jest wziąć udział w kursie przygotowawczym dotyczącym pierwszej pomocy. Odpowiednio przeprowadzone działania ratownicze mogą pomóc poszkodowanej osobie lub nawet uratować jej życie przed przybyciem na miejsce odpowiednich służb zdrowia. Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla firm obejmują praktyczną naukę i ćwiczenia na specjalnie do tego przeznaczonych manekinach, łącząc wiedzę teoretyczną z praktyką.

Czym zajmuje się BHP

BHP jest określeniem, które jest znajome większości osób, a rozwinięcie tego skrótu oznacza dosłownie bezpieczeństwo i higienę pracy. Przestrzeganie odpowiednich przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczy zarówno pracowników, jak i pracodawców w przedsiębiorstwach, zakładach pracy, a nawet w różnego rodzaju instytucjach. Przepisy regulujące BHP znajdują się w jednym z działów Kodeksu Pracy. Na rynku istnieją specjalne firmy, które zajmują się branżą dotyczącą bezpieczeństwa oraz higieny pracy, oferując takie usługi, jak szkolenia BHP, szkolenia PPOŻ, czy też obsługę firm w zakresie BHP. Odpowiednie stosowanie się do zasad BHP pozwala na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy, na uniwersytecie, czy też nawet w szkole. Ciekawostką dotyczącą BHP jest to, że pojęcie to dotyczy nie tylko zbioru przepisów i zasad, ale także oznacza dziedzinę wiedzy, która zajmuje się kształtowaniem odpowiednich warunków pracy. Warto wiedzieć, że przepisy regulujące BHP są tworzone na podstawie badań oraz przeprowadzonych obserwacji mających na celu zapewnienie właściwych warunków pracy.

Ważność okresowego szkolenia BHP

Okresowe szkolenia BHP są obowiązkowe dla wszystkich pracowników oraz pracodawców. Istnieje kilka rodzajów okresowych szkoleń BHP, które są dostosowane do stanowiska zajmowanego przez pracownika. Okresowe szkolenia BHP posiadają określony termin ważności, który może się różnić w zależności od szkolenia. Najkrótszy termin ważności posiadają okresowe szkolenia BHP dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, który wynosi 3 lata. Jest tak dlatego, że praca na takim stanowisku jest bardziej niebezpieczna i wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia wypadku lub innej niebezpiecznej dla pracownika sytuacji. Zaś najdłuższy okres ważności, bo wynoszący sześć lat, posiadają okresowe szkolenia BHP dla pracowników biurowych. Okresy ważności poszczególnych rodzajów szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy wynikają z przepisów BHP. Ważne jest więc powtarzanie szkoleń BHP co jakiś czas, także w celu lepszego przyswojenia i ugruntowania wiedzy dotyczącej zachowania bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy.

Oferta prowadzenia wstępnych szkoleń BHP

Każdy pracodawca powinien doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że przed zatrudnieniem każdego nowego pracownika, ten musi posiadać najpierw ukończone wstępne szkolenie BHP. Firma działająca w branży dotyczącej bezpieczeństwa i higieny pracy zajmuje się prowadzeniem okresowych szkoleń BHP. Okresowe szkolenia BHP są obowiązkowe dla każdego pracownika, niezależnie od zajmowanego stanowiska, a prowadzeniem samych szkoleń zajmują się odpowiednio do tego wykwalifikowani specjaliści. Każde wstępne szkolenie BHP składa się z tak zwanego instruktażu ogólnego oraz z instruktażu stanowiskowego. Po ukończeniu wstępnego szkolenia BHP uczestnik otrzymuje specjalną kartę wstępnego szkolenia, która jest dokumentem poświadczającym posiadanie ukończonego szkolenia wstępnego przez pracownika. Firma BHP oferująca szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy, zarówno wstępne, jak i okresowe, zatrudnia specjalistów, którzy w sposób jasny i przejrzysty przekazują uczestnikom kursu wiedzę z zakresu BHP. Za przyjęcie pracownika bez wstępnego szkolenia BHP pracodawcy może grozić kara pieniężna.