To Nie Twoja Wina, że Nie Wiesz Jak uczyć bhp (chyba, że Popełniasz Te 5 Największych Błędów) czyli szkolenie bhp musi znać zasady obowiązujące w danej firmie. Możliwość poznania przepisów bhp powinien zapewnić pracodawca za pomocą szkolenia bhp. Małe firmy mogą sobie z tym poradzić we własnym zakresie, nato

Dodane: 20-02-2021 05:45

Przyjęło się to jako outsourcing bhp

szkolenie bhp

Każdy młody przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż bhp w firmie to filar bez którego żadna korporacja się nie obejdzie. Pracownik firmy musi znać zasady obowiązujące w danej firmie. Możliwość poznania przepisów bhp powinien zapewnić pracodawca za pomocą szkolenia bhp.

Małe firmy mogą sobie z tym poradzić we własnym zakresie, natomiast większe korporacje zlecają to zadanie specjalistom bhp. Przyjęło się to jako outsourcing bhp i zlecenie to może być jednorazowe jak i również stałe. Do zadań zleceniobiorcy należy na przykład analiza ryzyka zawodowego, ocena przyczyn wypadków, reprezentacja firmy przez Państwową Inspekcją Pracy czy też pomoc w realizacji nakazów. Dużą zaletą tego typu zleceń jest zmniejszenie kosztów wydawanych na bhp, gdyż outsourcing jest bardziej opłacalny niż zatrudnienie nowego pracownika na pełen etat. Firma w pewien sposób również zrzeka się części odpowiedzialności w razie wypadku przy pracy lub inspekcji.

Warto rozważyć tę opcje, ponieważ oszczędzi ona wiele nerwów i problemów związanych z odpowiednim spełnieniem zasad bhp.

Bezpieczeństwo w pracy

W każdym przedsiębiorstwie obowiązują zasady bhp czyli bezpieczeństwa i higieny pracy. Nowo przyjmowany pracownik musi przejść odpowiednie szkolenia bhp, po to by zdawał sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń towarzyszących jego pracy. Bhp to powszechnie używana nazwa dla zasad dotyczących bezpieczeństwa w pracy. Na straży bezpieczeństwa i higieny pracy stoi w Polsce Państwowa Inspekcja Pracy, której zawdzięcza się między innymi czuwanie nad bezpieczeństwem i higieną pracy. Dział X Kodeksu pracy jest poświęcony przepisom bhp. Zarówno pracodawca, jak i pracownik są zobowiązani do zapoznania się z przepisami dotyczącymi bhp. W dużych firmach, gdzie ilość pracowników przekracza liczbę stu, może zostać wprowadzony outsourcing bhp. Dzięki niemu procesy związane z bezpieczeństwem w pracy są przekazywane firmie zewnętrznej. Outsourcing bhp ma tą zaletę, że firma zewnętrzna przejmuje kontrolę nad bezpieczeństwem i higieną pracy w danym przedsiębiorstwie. Wówczas pracodawca jest częściowo zwolniony z obowiązków, bo przejmują je profesjonaliści.

Szkoleniowiec bhp

Są takie zawody, które wydają się łatwe, proste, przyjemne oraz przynoszące duży zysk. Jednym z takim zawodów jest szkoleniowiec bhp. W końcu każdy pracownik musi przejść szkolenie z zakresu bezpieczeństwa miejsca pracy. Takie szkolenia bhp są obowiązkowe, więc nigdy nie zabraknie osób, które będą musiały wziąć w nich udział.

Jeśli chcemy pracować w takim zawodzie, to wystarczy, że zdobędziemy odpowiednie uprawnienia. Trzeba będzie oczywiście zaliczyć specjalistyczny kurs, który będzie zakończony egzaminem. Jeżeli już taki kurs będziemy mieć zaliczony, to warto założyć własną firmę, która będzie świadczyć outsourcing bhp. Zapotrzebowanie na takie usługi z całą pewnością zawsze będzie, więc pracy nie powinno nam zabraknąć.

Oczywiście musimy jeszcze stworzyć takie szkolenie, które zaciekawi osoby biorące w nim udział. Na to będziemy musieli poświęcić trochę czasu, ale dobrze przygotowane szkolenie będzie nam służyć bardzo długo. Warto też posiadać umiejętności interpersonalne, które pomogą nam w prowadzeniu szkolenia.

Firmy specjalizujące się w tej dziedzinie

Szkolenia BHP można podzielić na kilka rodzajów. Podczas szkolenia wstępnego nowo zatrudnieni pracownicy zapoznają się z takimi zagadnieniami jak na przykład pierwsza pomoc, oraz szkolenia ppoż. Coraz więcej firm dostrzega oszczędności i plusy, jakie niesie ze sobą outsourcing bhp. Firmy specjalizujące się w tej dziedzinie mają do zaproponowania profesjonalne doradztwo, realizację wszystkich spraw związanych z oceną zagrożeń zawodowych. Osoby zatrudnione w firmach zewnętrznych doradzą w sprawach związanych z analizą i interpretacją obowiązujących przepisów BHP. Na zlecenie przygotowują opracowania oraz weryfikują zarządzenia oraz regulaminy dotyczące zagadnień BHP. Ich konsultacje pomagają dopasować optymalną odzież ochronną do danego stanowiska. Outsourcing bhp pozwala przedsiębiorstwu skupić się na podstawowej sferze działalności. To również redukcja kosztów oraz dostęp do nowinek związanych z podnoszeniem jakości bezpieczeństwa pracy. Pracownicy zewnętrznych firm BHP zawsze są na bieżąco, ciągle podnoszą swoje kwalifikacje, dlatego oferują usługi najwyższej jakości.